Skip to main content

Фізіотерапевтичне відділення

ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!

Фізіотерапевтичне відділення відкрите в міській поліклініці № 10 в 1996 році.

У спектрі надання послуг  із застосуванням фізіотерапевтичних методів лікувальних та профілактичних напрямів сьогодні у відділенні застосовуються: електролікування, магнітотерапія, лазеротерапія, водолікування, парафіно-озокеритотерапія, світлолікування, ультразвукова, інгаляційна терапія, небулайзерна терапія, аеротерапія гірським повітрям, рефлексотерапія, масаж, лікувальна фізкультура.

У відділенні працює три лікаря:

Завідуюча відділенням – Манойленко Наталія Юріївна, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, стаж роботи за спеціальністю – 23 роки;

Лікар фізіотерапевт Рибалка Алевтина Миколаївна, лікар вищої категорії, стаж роботи за спеціальністю – 13 років;

Лікар рефлексотерапевт – Білостоцький Олександр Вікторович, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, анестезіолог, стаж роботи за спеціальністю – 11 років.

Працюють шість медичних сестер з фізіотерапії (3 – вищої, 3 – першої категорії), два масажиста (1 – вищої категорії); два інструктора ЛФК (1 – вищої категорії):

Старша сестра медична ФТВ – Колмикова Юлія Миколаївна, перша категорія, стаж роботи – 16 років;

Сестра медична ФТВ – Артамонова Ірина Федорівна, вища категорія, стаж роботи – 19 років;

Сестра медична ФТВ – Переверзєва Вікторія Сергіївна, вища категорія, стаж роботи – 16 років;

Сестра медична ФТВ – Ликова Яна Миколаївна, перша категорія, стаж роботи – 11 років;

Сестра медична ФТВ – Майданнік Ольга Григорівна, перша категорія, стаж роботи – 8 років;

Сестра медична ФТВ –Куцева Ольга Викторовна, вища категорія, стаж роботи – 18 років;

Сестра медична з масажу – Федін Олексій Олександрович, вища категорія, стаж роботи – 13 років;

Сестра медична з масажу – Казаков Євгеній Вікторович, стаж роботи – 9 років.

Враховуючи сучасний підхід до проведення повного циклу лікування хворих від надходження у поліклініку до одужання чи покращення стану їх здоров’я, велика увага спрямована на організацію відновлювального етапу лікування в процесі реабілітаційних заходів, зокрема – застосуванню різноманітних фізіотерапевтичних методів і методик.

Фізіотерапевтичне лікування – це немедикаментозний малоінвазивний, доступний, безболісний метод застосування фізичних чинників (електричного струму, магнітного полю, ультразвуку, лазерного випрмінювання та інших), який дозволяє зменшити термін перебування хворого на лікарняному листі, запобігти ускладнення захворювання, його рецидивування та сприяє суттєво швидшій соціальній реабілітації із покращенням якості життя пацієнтів. Фізіотерапевтичне лікування є доповненням до медикаментозного лікування, а іноді і основним лікуванням. Крім того, це чудовий метод профілактики та запобігання виникнення багатьох хронічних захворювань, зокрема захворювань хребта, опорно-рухового апарату, органів дихання, нервової системи, серцево-судинної та інших.

Відділення складається з наступних підрозділів:

  • фізіотерапевтичні кабінети (електросвітолікування, УВЧ-терапії, кабінет для електросну, кабінет лазеротерапії, інгаляторій, нормобарична гіпоксична терапія від апарату «Борей»- аеротерапія гірським повітрям)
  • відділення гідротерапії (вихрові та перлинні ванни, душ Шарко та підводний душ-масаж, кабінет ароматерапії);
  • кабінет теплолікування ( парафіно-озокеритові аплікації);
  • зал лікувальної фізкультури та басейн;
  • кабінет рефлексотерапії;

Відділення оснащено медичним обладнанням та апаратурою для гальванізації та електрофорезу, УВЧ-терапії; ультразвукової терапії, магнітотерапії біговим імпульсним полем, багатофункціональним апаратом низькочастотної електротерапії та лазеротерапії «Рефтон»; магнітолазерним терапевтичним апаратом «Милта Ф-8»; опромінювачем ртутно-кварцевим, небулайзерами, ультразвуковим інгалятором «ВУЛКАН-1» та іншим обладнанням. Широко застосовується сучасний метод фізіотерапевтичного лікування – лазеротерапія. Процедури лазеротерапії та магнітолазеротерапії мають виражену знеболюючу, протизапальну, протинабрякову дію та застосовуються при багатьох захворюваннях нервової, серцево-судинної, дихальної систем, опорно-рухового апарату, урологічних, гінекологічних захворюваннях, а також захворюваннях шкіри, різноманітних травмах, ранах та опіках. У відділенні працює два досвідчених лікаря фізіотерапевта, які призначають оптимальний курс фізіотерапевтичного лікування, а також порадять методи профілактики хронічних захворювань, зокрема із застосуванням методів водолікування.

Водолікарня

Душ Шарко – потужний масаж струменем води дозованого  тиску та температури. Чудовий початок для всих програм схуднення, корекції фігури та боротьби з целюлітом. Дуже ефективний при малорухливому способі життя, депресії. Профілактика та лікування захворювань опорно-рухового апарату. Профілактика захворювань нервової та серцево-судинної системи.

Підводний душ-масаж – це масаж струменем води дозованого тиску та індеферентної температури, який проводиться через водне середовище при зануренні людини в ванну 500 л. Проводиться за загальними правилами класичного масажу. Ефективний при порушенні обміну речовин, ожирінні. Потужний  ефект ліфтингу за рахунок поліпшення кровообігу, живлення та лімфодренажу зон, що підпадають під вплив. Профілактика та лікування опорно-рухового апарату: остеохондроз, артроз, порушення постави та ін. Профілактика захворювань нервової таі серцево-судинної системи.

Перлинні ванни – це різновид гідромасажу, коли з дна піднімається величезна кількість бульбашок повітря, що подаються у воду під тиском за допомогою компресора. Кожен міліметр Вашого тіла потрапляє під  потужну рефлекторну дію. Це просто неймовірні відчуття! Процедура проводиться з використанням ароматичних олій, екстрактів рослин, морською сіллю, бішофітом та ін. залежно від показань. Рекомендована при захворюваннях опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної системи. Процедура ефективна в програмах догляду за тілом, має  виражену антицелюлітну та лимфодренажну дію,  а на шкіру – підтягуючу та омолоджуючу дію. Лікувальна фізкультура проводиться в оснащеному залі з метою профілактики та лікування при захворюваннях нервової, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, органів дихання та інших. Робота фізіотерапевтичного відділення є дуже затребуваною. Так, у середньому за рік в ньому отримують лікування біля 5 тисяч хворих (відпускаєтся біля 70 тисяч процедур). Зазначені можливості відділення дозоляють суттєво підвищити  лікувальні можливості поліклініки, підняти на новий рівень надання медичної допомоги та забезпечення профілактики захворювань мешканцям м. Харкова.